2019 syntyneiden ikäkausijoukkue aloittaa toimintansa lokakuussa Tommi Levolan johdolla. Jo useamman vuoden toiminut jalkapallokoulu aloittavan ikäluokan käynnistämiseksi on osoittautunut toimivaksi kokonaisuudeksi, joten nyt jalkapallokoulun vanhin ikäluokka jatkaa toimintaansa omana joukkueenaan. Harjoittelu toteutetaan talven aikana vahvasti Tommi Levolan vetämänä, jotta uudet toimihenkilöt pääsevät sisäistämään valmentamisen, joukkueenjohtajan ja huoltajan tehtävät rauhassa.
Toejoen Veikoissa jokaiselle ikäluokalle on luotu oma kausisuunnitelmansa ja 2019 syntyneet aloittavat lokakuussa toteuttamaan omaa polkuaan kohti urheilullista elämää ja huippufutaria. Kaiken toiminnan suurimpana tavoitteena on sytyttää pelaajiin jalkapallon- ja liikunnan kipinä.
Joukkueen pelaajista suurin osa tulee omasta jalkapallokoulutoiminnastamme, mutta mukaan mahtuu myös uusia innokaita pelaajia. Lisäksi 2018 syntyneiden mukana pelanneet 2019 syntyneet liittyvät mukaan oman ikänsä mukaiseen joukkueeseen. Joten jos kotoasi löytyy 2019 syntynyt pelaaja, ilmoitathan hänet mukaan joukkueen toimintaan. Innokkaimmat 2020 syntyneet ovat myös tervetulleita.
Joukkue harjoittelee talvella maanantaisin Karhuhallissa klo 16:50-18:00, ja keskiviikkoisin Kaarisillan koulun liikuntasalissa klo 16:50-18:00. Kesällä joukkue harjoittelee Toejoen Kentällä.
Joukkueen ensimmäiset harjoitukset ke 1.10.2025 klo 16:50-18:00 Karhuhallissa.
Lisätiedot: Tommi Levola (040 512 2524, Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.)